0

Co to są sole lecznicze

Sól himalajska, sól z Morza Martwego, sól z Morza Czarnego, a także sól kamienna to surowce wykorzystywane poprzez doświadczoną ekipę projektującą, a także montującą groty solne i sauny solne, a także inne obiekty wykonane z soli. Jeżeli prowadzimy hotel, albo uzdrowisko i chcemy rozszerzyć swoją ofertę, warto zaufać specjalistom zajmującym się grotami solnymi.

Taka inwestycja będzie opłacalna, gdyż aktualnie wiele osób korzysta z relaksu i regeneracji, które gwarantują seanse w solnych jaskiniach. Dlaczego akurat sól? Sól wzmacnia układ odpornościowy, działa również jako naturalny peeling, oczyszcza i dezynfekuje organizm. Sól poprawia krążenie, a także uelastycznia i nawilża skórę. Oczywiście nie mówimy tutaj o soli spożywczej, lecz o specjalnej himalajskiej soli, dostarczanej do grot za pomocą profesjonalnych generatorów. Urządzenia tego typu wytwarzają specjalną solną mgiełkę, dzięki jakiej jest możliwa właściwa inhalacja organizmu.

Groty solne są wyposażane w wygodne fotele dla klientów, w systemy oświetleniowe, a także nagłośnieniowe. Klimatyczna muzyka, ciekawie ułożone światłowody, a także inhalacja gwarantują świetną terapię dla osób, które potrzebują prawdziwego odpoczynku i relaksu Salzziegel. Sauny solne to znakomity dodatek dla grot.

W takowych obiektach panuje podwyższona temperatura, a także średnia wilgotność. Takie warunki gwarantują porządne warunki do tego, aby się w gruncie rzeczy odprężyć. Uzdrowiska, SPA&Wellness – wiele jest obiektów, które są aktualnie doposażane w groty solne od wiodących producentów.